Edita Sipeky

Obrázok zosnulého: "Edita Sipeky, 1959 - 2010"
Narodenie: 20. 5. 1959 Úmrtie: 2. 12. 2010
 

cvičiteľka, motivačná trénerka, spisovateľka

 


Životopis

Ako 18-ročná sa po štvorročnom vzťahu vydala za 22 ročného Júliusa, s ktorým mala 2 synov.
V roku 1983 chceli spolu emigrovať do Nemecka, no podarilo sa to iba Júliusovi, Edita musela zostať na Slovensku. Šesť rokov žili každý v inej krajine. Július podnikal v Nemecku v oblasti gastronómie, Edita sa starala o ich staršieho syna Erika na Slovensku.  
Napokon sa za svojím manželom dostala, podmienkou však bol vydaj za iného, aby mohla zostať v zahraničí. Veľkú službu im v tomto smere preukázal kamarát z Ameriky a v čase, keď sa Edita stala jeho ženou, čakala už s Júliusom ich druhého syna Marca. 
Július Editu miloval najviac na svete a užívali si spoločný pestrý život. V ich dome v Senci žili spolu 15 rokov. 
Po návrate na Slovensko sa stala z Edity žiadaná mediálna osobnosť, ktorá prerážala svojou vytrvalosťou, nadšením pre svoju prácu, energiou. Úspešne učila ženy, ako sa správne zbaviť prebytočných kíl a ako zdravo žiť. Ženy každého veku se na ňu obracali s prosbou o pomoc, ako zlepšit svoju kondíciu a stratiť nadbytočné kilá. 
Edita Sipeky mala vplyv na tisícky žien a jej filozofia bola jednoduchá: Všechno je v hlave. Aj chudnutíe, Zároveň kládla dôraz na pozitívne myslenie, vieru v seba samú a schopnosť pozerať sa na seba aj napriek nedostatkom ako na krásnu ženu. Ženám  radila, aby cvičili a naučili sa relaxovať.
Na jej kurzy začalo chodiť veľa žien, ktoré tvorili zároveň vynikajúci kolektív.
Edita nazývala všetky jej chudnúce dámy „moje ženy“. 

Edita Sipeky bola neprehliadnuteľná pre svoj imidž, najmä pre uviazanú šatku okolo hlavy, ale aj pre jej pozitívnu energiu.
Bola človekom, ktorý žil v zmysle, že každý deň si treba užiť, ako keby bol náš posledný.

Vydala knihy: Vysoká škola chudnutia (Ikar 2002), Denník vysokej školy chudnutia (Ikar 2003), Vysoká škola hubnutí (Ikar Praha 2003), Fogyás magasiskolája (Ikar Budapest 2003), Moje báječné ženy (Ikar 2004), Moje báječné ženy (Ikar Praha 2004), Leháro (Ikar 2006) a Kam sa podel Adonis (Ikar 2007).

 Stáhněte si aplikáciu na Google play

Spomienky (fotky, video, texty)

Spomienky

Pridať spomienku

Edita Sipeky vs. Edita Papeky

A P 28.05. 2015 (13:25)

Herečka Petra Polnišová niekoľko rokov úspešne parodovala v relácií SOS cvičiteľku Editu Sipeky. 
Edita Sipeky najskôr nebola nadšená, no neskôr, keď Petru Polnišovú spoznala, Editu Papeky uvítala. S úsmevom dodala, že kým má Sipeky viac fanyniek ako Papeky, je všetko v poriadku.
Celoslovensky známy a obľúbený výrok Cica, nežer! vznikol spontánne pri prvom natáčaní relácie.

 

jeden Editin recept

A P 28.05. 2015 (12:47)

Edita bola vždy proti drastickému chudnutiu, sama jedla všetko, na čo mala chuť a to radila aj svojim ženám. Najmenej dvakrát do týždňa piekla koláče, ktoré aj so svojimi chlapmi - manželom a dvomi synmi, zjedla.
A rovnako čokoláda. Prečo by sme si ju odopierali, vytvára v tele hormón šťastia..
Chudnutie sa totiž začína v hlave.

Ľudia, ktorí Editu veľmi dobre poznali, ju vnímali ako pozitívneho človeka, ktorý žičí druhým, nezávidí, ale povzbudzuje.
Neprajníkov si nikdy nepripustila bližšie. 

Za jej prvú knihu Vysoká škola chudnutia jej vydavateľstvo Ikar udelilo ocenenie Platinová kniha, pretože predaj dosiahol 50 000 výtlačkov. 

V knihe Moje báječné ženy autorka vysvetľuje, ako správne a bezbolestne chudnúť, či je dôležité cvičiť, a ak áno, aké cviky sú pre ženy najvhodnejšie, a čo robiť, aby sme mali nielen peknú, ale aj duševnú pohodu.

Edita Sipeky mala úžasný dar odhaliť a pohladiť boliestky žien. Vedela poradiť, ako sa správať k obéznej adolescentke, učila vážiť si rodinné zázemie, ale aj bojovať o vlastné záujmy a vedieť si ich presadiť.
Mnohým ženám pomohla udržať si postavu aj životný štýl a najmä vedela zdvihnúť sebavedomie. Vedela ľudí rovno nadchnúť, aby žili zdravo a aby športovali. 

Jeden z editiných receptov:

Krémový kapustový šalát podľa Edity Sipeky

Potrebujeme:  400 g bielej hlávkovej kapusty, 1 mrkvu - oboje nakrájame na veľmi jemné a dlhé plátky.

Krémový dresing: 2 vajíčka, polievkovú lyžicu cukru, polievkovú lyžicu múky, čajovú lyžičku mletých horčičných semiačok, 60 ml šľahačky, polievkovú lyžicu masla, 45 ml octu, 3 polievkové lyžice vody, soľ

Príprava:
Vodu, ocot, cukor, múku, semiačka a soľ zmiešame v hrnci a privedieme da varu. Za stáleho miešania pridáme šľahačku a maslo. Nakoniec opatrne primiešame rozšľahané vajíčka. Zmes za stáleho miešania necháme zhustnúť. Eště horúcim krémom prelejeme nakrájanú kapustu s mrkvou a necháme v chladničke odstáť.

Šalát servírujeme jako samostatné jedlo. Výborne podporuje chudnutie. Konzumuje sa s tmavým chlebom alebo celozrnným pečivom. Jedna porcia je 100 g. Šalát je ideálny ako druhá večera mezi 20. a 21. hodinou. 

 

ako začať podľa Edity Sipeky?

A P 28.05. 2015 (12:13)

Začať môžete okamžite, ale jar je na to ako stvorená. Základom je jesť v predpísanom čase, čo možno chvíľu potrvá, kým si organizmus zvykne na poriadok. 
Je dôležité, že štvorhodinový rytmus jedenia nie je povolenie na prejedanie sa. 

Raňajky ako prvé jedlo dňa musia byť dostatočne výdatné. Povolené je jesť úplne všetko. Ideálne sú teplé raňajky, ktoré si naozaj musíte vychutnať. Doprajte si luxusné raňajky ako je opekaná slaninka, alebo šunka s volským okom, k tomu čerstvé chrumkavé pečivo. K tomu káva či ovocná šťava.
Pokojne si zvoľte aj sladkosti, ak ich milujete. 

Obed 
Ako prvý chod sú ideálne zeleninové polievky, vývary a krémové polievky. 
Môžem sa rozhodnúť buď pre sýtu polievku a k nej chlieb. Alebo si dám druhý chod bez polievky. Alebo si dám oboje v dávke, aby som sa necítila prejedená. 
Tretí chod - je ODCHOD! Žiadny dezert, žiadna čokina, ani maličký keksíček. Možno ešte tak dobrá, kvalitná káva.
Čokoládu treba papať o 10 dopoludnia, vtedy sa nič nestane. 

Prvá večera 
Začíname vydávať menej energie, tak menej budeme aj prijímať. Prvá večera by mala pozostávať už len zo studeného jedla. Chlieb, maslo šunka, k tomu dostatok sezónnej zeleniny v surovom stave. Výnikajúce sú aj nátierky z bryndze, tvarohu a syrov spolu s jarnou cibuľkou, reďkovkami a petržlenovou vňaťou. K tomu káva, alebo iný teplý nápoj. sebou. 

Druhá večera 
Nesmiete ju vynechať. Vybrať si treba jedlo s nízkou energetickou hodnotou. Vhodné sú ovsené vločky s ovocím, acidofilné mlieko, alebo jogurt s pečivom. Ak máte chuť na zeleninový tanier, môže byť. No surová zelenina je veľmi ťažko stráviteľná, preto je lepšie, ak si ju udusíte. Nepapať však cestoviny a tuk. 

cvičiteľka a motivačná trénerka Edita

A P 28.05. 2015 (11:51)

Edita Sipeky dokázala motivovať a získať si dôveru tisícok žien. Učila ich ako chudnúť a zdravo žiť. Bola proti diétam a ženám radila jesť všetko ale s mierou, Aj čokoládu, ale len kúsoček,

Edita Sipeky radila jesť pravidelne štyrikrát denne, najlepšie takto: 
raňajky v čase 8.00 - 9.00 hod.
obed 12.00 - 13.00 hod.
prvá večera 16.00 - 17.00 hod.
druhá večera 20.00 - 21.00 hod.
Medzi jedlami je dovolené konzumovať ovocie a zeleninu v survom stave a samozrejme je potrebné dostatočne piť.

Nabádala ich hlavne k pohybu a jej časté slová boli Cvičiť! Cvičiť! Cvičiť!. Cvičiť odporúčala 2x týždenne aspoň hodinu. Nezáleží na pohybovej aktivite, vhodná je kalanetika, jóga a ľahké naťahovacie cvičenia. A tiež zdravotné cvičenia.

Ako tretí bod je naučiť sa relaxovať. Relaxovať znamená dokonale si oddýchnuť a nabrať dostatok telesných aj duševných síl. Napríklad vo svojom kútiku a nerušene, alebo aj prechádzkou v prírode. Denne relaxujme aspoň 20 minút.

Stále zdôrazňovala pozitívne mylenie, vieru v seba samú a odhodlanosť schudnúť. Veriť, že to dokážeme, je polovičná výhra.
Mali by sme sa naučiť sa žiť tak, aby sme mali čas na pohyb, pravidelnú a zdravú stravu a relaxovanie.
Oslovila najmä tie ženy, ktoré chceli schudnúť bez prísnych diét, hladovania či namáhavého cvičenia. 

 

Ďalej v hrobe

V tomto hrobe je k odpočinku uložený iba Sipeky Edita
Pridať zosnulého do hrobu

Senec - starý katolícky cintorín

Detail cintorína:

Názov hrobu: Sipeky Edita

Číslo hrobu: A - 76

GPS hrobu:

48º 13' 8''
17º 23' 33''

Detail hrobu

QR kód profilu zosnulého

QR kód - Sipeky Edita, 1959 - 2010


Živá spomienka v mobile

Stáhněte si aplikáciu na Google play